Motosiklet Sigortası – Nen Broker

Motosiklet Sigortası


Neden Motosiklet Sigortası Yaptırmalıyım?


    Motosiklet Zorunlu Trafik sigortası, motorlu araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu sigorta türüdür. Motosiklet sigortası kısaca motorlu taşıtların kusurlu olduğu kazalarda üçüncü şahısların zararını karşılamak için yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Motosiklet sigortası yaptırdığınızda olası bir kaza durumunda sigortanızın sağladığı teminatlar ve güvenceler sayesinde önemli avantajlar elde edersiniz. Motosiklet Zorunlu Trafik Sigortası, karşı tarafın aracına verilen maddi zararları karşılamanın yanı sıra ölümlü ya da yaralanmalı bir kazada (yayalar da dahil) meydana gelebilecek maddi-manevi tüm tazminat bedelini kapsamaktadır.

Motorlu Zorunlu Trafik Sigortası Yenileme Süresi Ne Kadar?
    Tüm motorlu araçlarda zorunlu trafik sigortası yapılması ve poliçe süresi dolduğu zaman poliçenin yenilenmesi gerekmektedir. Yenileme süresi için önceden belirlenmiş kesin bir tarih bulunmadığından poliçenizin bitiminde en kısa zamanda yenileme yapmalısınız. Poliçenizin süresi 1 yıldır. Sigortasız trafiğe çıkmak ve olası bir kaza durumunda kötü sürprizlerle karşılaşmamak için poliçenizin başlama tarihinden itibaren 1 yıl dolduğunda poliçenizi yenilemelisiniz.

Motosiklet Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?
    Bizlerden teklifler alabilir ve indirimli fiyatlarla bütçenize en uygun sigortayı yaptırabilirsiniz. Motosiklet sigortası hesaplama yöntemi olarak ise aracınızın modeli, yılı, profiliniz ve aracınızın bağlı bulunduğu il bilgileri baz alınmaktadır. Tüm bu veriler hesaplanarak trafik sigortasında en uygun teklifli poliçeyi satın alabilirsiniz.


Motosiklet Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?


    Trafik kazalarında motor sahibinin zararlarını karşılayan zorunlu trafik sigortası, kasko sigortası gibi isteğe bağlı bir sigorta değildir. Zorunlu Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her araç cinsi için mutlaka yapılmış olmalıdır. Trafik sigortası yapılmamış araçlar gibi motosikletler de trafik denetimlerinde tespit edildiği takdirde trafikten men edilerek en yakın otoparka çekilir. Araç sahibi ise motosikletini geri almak için öncelikle zorunlu trafik sigortası poliçesini yaptırır, sonrasında ise çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek aracını teslim alır. Sigortası bulunmayan araçlar için ayrıca para cezası da uygulanır ve bu ceza 15 gün içinde ödendiği takdirde indirim uygulanır.

Call Now Button
× whatsapp