Tekne & Yat Sigortası – Nen Broker

Tekne & Yat Sigortası


TEKNE & Yat Sigortası


Tekne – Yat Sigortası Nedir?

Tekne-Yat Sigortası, özel amaçlı olarak kullandığınız yatlarınıza, deniz tehlikeleri veya karada bağlama yerlerinde, marinada veya yatma-çekek yerinde meydana gelebilecek kazalara karşı güvence sağlayan bir sigorta çeşididir.


Teminatlar

• Fırtına, çarpma, çatma, karaya oturma gibi deniz kaza ve tehlikeleri • Yangın, infilak, deprem, yıldırım, volkanik patlama • Kara ve hava taşıtlarıyla veya rıhtım, liman teçhizatı ya da tesisleriyle temas sonucunda meydana gelen zararlar • Tekneye ya da servis botuna kilitlenmiş dıştan takma motorun ya da servis botunun çalınması, teknenin kendisinin çalınması • Depolama veya tamir mahallinde tekneye zor kullanılarak çalınan teçhizat veya makineler • Tekne ve makinelerdeki gizli kusur, şaftların kırılması, kazanların patlaması sonucu meydan gelen zararlar • Yatma mahallinin (Bakıma alındığı yer) önceden bildirilmesi kaydıyla; yatma mahallinde, çekilirken ya da denize indirilirken oluşan zararlar.


Tekne – Yat Sigortalarının Teminatları Arasında Yer Almayan Zararlar

• Teknenin mutat olmadıkça veya yardıma muhtaç olmadığı sürece yedekte çekilmesi • Teknenin mutat olmadıkça veya yardıma muhtaç olmadığı sürece bir başka tekneyi yedekte çekmesi • Sigorta şirketinin onayı olmaksızın teknede ciddi bir tadilat yapılması • Sigorta şirketinin onayı olmaksızın teknenin deniz evi olarak kullanılması • Yelken ve kılıflarının rüzgâr tarafından yırtılması veya fora edilmişken patlaması. • Gemi yarışırken yelkenler, direkler veya serenler yahut sabit ve hareketli çarmıh (çarmık) veya iskotaların zıya veya hasarı. • Dıştan takma motorun düşmesi veya güverteden denize yuvarlanması. Yatın gövdesi, makineleri ve yardım botları; Tekne – Yat Sigortaları ile güvence altına alınır. Bunun yanı sıra tekne-yat ile birlikte satılması normal olan ekipmanlar da sigorta kapsamına dâhildir. Tekne-yat ile aynı adı taşımayan yardım botları, kişisel eşyalar, tekne yakıtı, balıkçılık takımları vb. ekipmanlar sigorta kapsamında değerlendirilemez. Tekne – Yat Sigortaları, tekne-yatın poliçede yazılı olan coğrafi alanı içinde denizdeyken çekek yerinde ve yatma mahallinde karşılaştığı zararları kapsamaktadır. Buna ek olarak, teknenin çekek yerine çekilmesi veya indirilmesi esnasında meydana gelecek zararları da güvence altına almaktadır. Tekne veya yatınızın karşılaşabileceği olası riskler, uluslararası geçerliliği bulunan Enstitü Klozları (Institute Yacht Clauses 1.11.82 Cl.328) ve poliçeniz üzerinde yazılı genel şart ve özel şartlar dâhilinde teminat altına alınmaktadır.Tekne / Yat Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tekne / Yat Sigortası fiyatları teknenin boyutuna ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz ana teminatlar dışında ek teminatları da sigortanıza ekletebilirsiniz. Ek teminatları şu şekilde ifade edebiliriz: • 3.Şahıs Mali Mesuliyet • Elektronik Cihaz • Makine Hasarlarını Genişletme • Balıkçılık Ekipmanlarla İlgili Teminatlar • Sigortasız Tekne Teminatı • Çekme ve Kurtarmayla İlgili Ekipmanlar • Ferdi Kaza • Çevre Kirliliğiyle Alakalı Teminatlar • Kişisel Eşya Teminatı • Hukuksal Koruma Teminatı Bu ek teminatları talebiniz doğrultusunda sigorta kapsamına dâhil edebilirsiniz. Fiyatlar da bu sebeple değişkenlik gösterebilmektedir. Konuyla ilgili hizmetlerimizin çeşitliliği ve fiyatlarımızla ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız sizlerle özel olarak ilgilenecektir.Tekne / Yat Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Şehirden ve gürültüden uzaklaşmanın en güzel yolunu keşfettiniz. Peki, başınıza gelebilecek risklerin farkında mısınız? Issız sularda başınıza gelebilecek felaketlerde kimlerden yardım isteyeceğinizi biliyor musunuz? Eğer Tekne / Yat Sigortası yaptırdıysanız bu konuda endişelenmenize gerek yok, çünkü firmamız bu konuda sizlere daha önce deneyimlemediğiniz hizmetleri sunacak. Kafanız bu şekilde daha rahat olacağı için başınıza gelebilecek tehlikelere karşı edişe içerisinde olmanıza gerek kalmayacak. Bizlerle iletişime geçtiğinizde teknenizle ilgili Yat ve Tekne Sigortası fiyatlandırmasının nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Fiyatlandırmada pek çok kriter esas olduğu gibi sizin ihtiyaçlarınıza göre de fiyatlar şekillenmektedir. Bizleri arayarak konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğinizi ifade etmek isteriz.Neden Tekne / Yat Sigortası Yaptırmalıyız?

Tekne / Yat Sigortası yaptırmanız için pek çok sebebin olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu sigorta kapsamında araçlarınızı çeşitli risklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Sigorta bedeli, karşılaşacağınız risk bedelinden çok daha uygun olacaktır. Sigorta sayesinde, tekne gezilerinizi korumaya alabilirsiniz. Tekne gezilerinizin kötü bitmesini istemiyorsanız, tercihinizi bizlerden yana kullanabilirsiniz. Aslında bu sigortayla sadece kendinizi koruma altına almış değil, teknenizin önemli parçalarını da koruma altına almış olacaksınız. Deniz risklerinin dışında yangın, korsanlık ve hırsızlık gibi önemli hasarlara karşı koruma alabilirsiniz. Kısacası deniz keyfinizi de bizimle koruma altına alabilirsiniz. Teknenizin kara ve denizde bakım süresini korumaya alabilirsiniz.Tekne / Yat Sigortası Çeşitleri

Tekne / Yat Sigortası içerisinde pek çok riski ve teminatı bir arada barındırmaktadır. Bu hizmetten yararlandığınızda size özel bir takım avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Yat sigortası sayesinde yatınızı kullanırken park ettiğinizde ya da bakıma soktuğunuzda başınıza gelebilecek bütün risklerden ve zararlardan aracınızı koruyabilirsiniz. Elbette teknenizin başına bir takım şeyler gelebilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, riskler meydana gelmeden önce bizimle iletişime geçmek. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde anında sigortanızı yapabilir, rahat bir şekilde teknenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz ana teminatların yanına ek teminatları alarak da teknenizi güvence altına alabilirsiniz. Bizler NEN Brokerlik yani NEN Sigorta olarak 7 gün 24 saat boyunca yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bizlerle güvenli bir şekilde yelken açmak istemez misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise kesinlikle doğru adrestesiniz! Haydi, bizimle iletişime geçin ve konuyla ilgili pek çok bilgiye aynı anda ulaşın.Tekne / Yat Sigortası Poliçe Süresi Ne Kadar?

Tekne / yat sigortası için belirtmiş olduğunuz tarihler esas alınmaktadır. Ayrı bir tarih belirtmediğiniz sürece, örnek vermek gerekirse 1 Ocak 2020 tarihinde başlattığınız sigortadan 1 Ocak 2021 saat öğlen 12.00’ye kadar yararlanabilirsiniz. Buna göre sigortanızın süresinin 365 gün yani 1 yıl boyunca devam ettiğini söyleyebiliriz. Eğer bizden hizmet aldıysanız, sigortanız bitmeden önce sizlerle iletişime geçerek sigortanızı hatırlatmış olacağız. Bu şekilde eğer sigortanızın devamından yararlanmak istiyorsanız, bizi tercih etmeniz daha doğru bir hareket olacaktır. Bizlerden yararlanmış olduğunuz sigortada, kapsamı aşan bir değer olursa, bunun için sigortanın yardımcı olamayacağını belirtmek istiyoruz. Aslında sigorta çok geniş bir kavramdır. Bu sebeple ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişime geçerek, konuyla ilgili pek çok bilgiye tek telefonla ulaşabilirsiniz. Ücrete dâhil olan ve olmayan sigorta için bize ulaşın.

Call Now Button
× whatsapp