Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) – Nen Broker

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS)TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI (TSS)


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı sağlık sigortasının en kısa tanımı, SGK’lı kişilerin sağlık hizmetlerinden daha kapsamlı ve uygun fiyatlarla yararlanabilmesi için oluşturulan bir sağlık sigortasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı veya ücret limitlerini aşan tedavi giderleri, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde en avantajlı şekilde giderilebiliyor. Bu açıdan devlet destekli bir sağlık sigortası olan tamamlayıcı sağlık sigortası, ayakta ve yatarak tedavi imkânları ile sağlık hizmetlerinden daha işlevsel bir şekilde yararlanmanıza olanak yaratıyor. Aynı zamanda uygun fiyatlarla ekonomik açıdan da bütçenize dost bir hizmet alabilmenizin önünü açmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Hizmetler
Tamamlayıcı sağlık sigortası, yılda 9/10 kez (sigorta şirketine göre değişebilen)muayeneye gidebilmenizi sağlar. Ufak hastalıklar için rutin kontrollerde ya da daha ağır hastalık kontrolleri için rahatlıkla muayene olabilme imkânına sahip olursunuz. Devamında ücretsiz olarak tahlil ve laboratuvar hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Yatarak tedavi imkânlarında da ameliyat, oda-yemek, refakatçi, ilaç tedavisi, yoğun bakım ve doktor takibi gibi hastanede yatarak alabileceğiniz sağlık hizmetleri de oldukça geniştir. Tüm bu tedavi masrafları sigorta kapsamındadır. Cebinizden para çıkmadan sigorta şirketiniz masrafları karşılar ve hastaneye yatmanız gereken bir hastalığınız ortaya çıkarsa hem bütçeniz hem sağlığınız güvence altında olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları
SGK’nın belirli kısmını ödediği ama buna rağmen tedavi harcamalarının sınırı geçen tutarları, sigorta tarafından ödenerek hem ekonomik açıdan bütçenize yardımcı oluyor hem de sağlık hizmeti alırken kendinizi sınırlandırma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarından bir diğeri ise ciddi sağlık problemlerinde kendini gösteriyor. Daha uzun ve ciddi bir tedavi süreci ile karşı karşıya kaldığınızda konaklama ve benzeri olan uygulamalar da sigorta tarafından karşılanıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin istediği prim ücretleri, sigorta yaptırmak isteyen kişilerin yaş grubu, sağlık durumu ve istediği güvencelerin limitlerine göre farklı şekillerde oluşturulma ve dilediğiniz gibi belirleme imkânını size sunuyor.

SGK’lı olan ve 69 yaşın üzerinde olmayan herkes bu poliçeyi satın alabilir. Yeni doğan bebeğin doğumdan 14 gün sonra tek başına sigorta poliçesi düzenlenebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Nen Sigorta’dan Yaptırın!
Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Nen Sigorta’dan Yaptırın! Tamamlayıcı sağlık sigortası için en uygun teklifleri Nen Sigorta’dan alarak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu sayede kendiniz için en doğru sağlık poliçesine sahip olabilir, ayrı ayrı sigorta şirketlerine ulaşmaya çalışmak yerine tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için teklif alarak sigortanızı kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Öğrenciler SGK Kapsamında mıdır?
Tüm öğrenciler 24 yaşı bitene kadar SGK’lı anne veya babadan dolayı SGK’lıdır. Yeni uygulamada sadece bu kişilerin öğrenci olduklarını öğrenci işlerinden alacakları basit bir yazı ile SGK’ya bildirmeleri gerekmektedir.

Yaş Sınırı Var mı? Bebeğimi Poliçeye Dâhil Edebilir miyim?
SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes bu poliçeyi satın alabilir. Yeni doğan bebeğin doğumdan 14 gün sonra tek başına sigorta poliçesi düzenlenebilir.

Hastaneye Gittiğimde Bir Ücret Ödeyecek miyim?
Poliçe Özel Şartlarınız doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedavileriniz için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğunuz 15 TL dışında bir ödeme alınmamaktadır.

Mevcut Hastalıklarımla İlgili Tedavi Masrafları Ödenir mi?
Bu ürünümüzde beyan edilmiş dahi olsa, Sigortalının poliçe başlangıç tarihinden önce var olan şikâyet ve hastalıkları ile ilgili her türlü sağlık tedavi masrafları ödenmemektedir.

Poliçede İlaç Ödeniyor mu? Sürekli Kullanılan İlaçlar için Uygulama Nasıl?
Hayır, ilaç teminatı bu poliçede bulunmamaktadır.

Bu Poliçe Yurt Dışındaki Tedavi Gideri için Kullanılıyor mu?
Hayır, poliçe sadece T.C. sınırları dâhilinde geçerlidir.

Yenileme Güvencesi Var mı?
Kesintisiz bir şekilde Nen Sigortalıysan, 3 yıl boyunca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü ile sigortaya devam etmen, 50 yaşından önce sigorta kapsamına alınmış olması ve son üç yıl H/P oranı ortalaman %80’in altında olması şartıyla yapılacak risk analizi değerlendirmesi sonucunda belirlenecek şartlar dâhilinde verilir. Evet, yenileme güvencesi bulunmaktadır.

Sağlık Giderlerimi Kendim Ödersem, Faturayı Size Göndermem Halinde Ödüyor musunuz?
Hayır, geri ödeme işlemi bu poliçede yapılmamaktadır.

Call Now Button
× whatsapp