ENERJİ – Nen Broker

ENERJİ


ENERJİ


    Dünya üzerinde enerji ülkeler için en stratejik konulardan biri olarak karşımıza çıkmakta ve gün geçtikçe gelişen teknoloji ve artan popülasyon, enerji ihtiyacını tarihte hiç olmadığı kadar üst seviyelere çekmiş durumdadır. Bu ihtiyaca karşılık vermek için ülkemizdeki ve dünyadaki enerji tesislerinin sayısı artmakta ve bu tesislerin risk yönetimi yatırımcılar açısından hayati önem taşımaktadır.

    NEN BROKER, yenilenebilir enerjinin her dalında yatırımcılara üstün hizmet sunmaktadır. Ülkemizdeki Mega Watt güç üreten birçok hidroelektrik, rüzgâr ve güneş enerji santralinin riskleri NEN BROKER profesyonelleri tarafından yönetilmekte, risk maliyetleri minimize edilirken tesislerdeki faaliyetler ustaca alınan geniş teminatlarla güven içerisinde devam etmektedir. Rekabetçi yenilenebilir enerji piyasasında şirketler kârlılıklarını NEN BROKER’ın risk yönetimi hizmetiyle arttırmaya devam etmektedir.

    Yenilenebilir enerjinin hayatımızdaki öneminin artmasıyla sayısı artan santraller çoğu zaman hem devasa büyüklükteki yapıları hem de yüksek bedellere sahip makineleri bünyesinde bulundurmaktadır ve tasarım, montaj ya da operasyon aşamasında da birçok riski barındırmaktadır. Hidroelektrik Santrallerinde toprağı tutan istinat duvarlarının devrilmesi, toprak kayması, elektriğin üretilmesine yardımcı olan türbin, jeneratör gibi makinelerin kırılması ya da hasar alması; Rüzgâr Enerjisi Santrallerinde türbin, dişli kutusu ve çeşitli mekanik parçaların hasarı; Güneş Enerji Santralleri kar ve yıldırım gibi doğa olayları, elektriksel hasarlar ya da korozyon gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Ayrıca fiziksel hasar kaynaklı olarak santralde iş durması riski de özellikle kredi ve personel ücreti ödemeleri gibi sabit giderlerin karşılanabilmesi noktasında önemle üzerinde durulması gereken konulardan biri haline getirmektedir.

    NEN BROKER, gaz ve petrol endüstrisine yatırım yapmış müşterilerine de risklerinin yönetimi noktasında destek olmaktadır. Petrol arama ve çıkarım faaliyetlerini yürüten upstream enerji şirketleri, nakliye ve depolama faaliyetleri yürüten midstream enerji şirketleri ve rafineri ve pazarlama faaliyetlerini yürüten downstream enerji şirketlerine risk yönetimi alanında en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. NEN BROKER olarak enerji endüstrisindeki risk transferinin tasarlanmasında ve risk plasmanındaki derin bilgimiz ve geniş tecrübemizle müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız. Sigorta sektörüyle olan kuvvetli ilişkilerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun anlaşmaları kolaylıkla hayata geçirmekteyiz.

Call Now Button
× whatsapp